Naruto, és díszes kompániája újra visszatér, ezúttal egy Nintendo Wi epizód formában, hogy egy különálló történetet elmesélve belopja magát a szívünkbe. 

Nem volt könnyű dolgom a tesztírás, és a tesztelés során – természetesen nem a játék tulajdonságaival vagy az én bénaságommal kapcsolatos ez a kis apropó, inkább az esett nehezemre, hogy abba kellett hagynom egy cikk kedvéért ezt a remek játékot…

Az ember fia furcsa helyzetbe kényszerül, ha egy olyan játékkal kell megismertetnie játékostársait, amelyhez amúgy is sok dolog fűzi, ilyen volt számomra a Naruto Clash of Ninja Revolution 2, hiszen a sorozat minden darabját láttam, a manga minden fejezetét elolvastam, így nem könnyű pártatlan maradni, de megpróbáltam.

A történet szerint Rejtett Levél Falut ismeretlen Ninják támadják meg, akik egy különleges, úgynevezett mások feletti hatalommal bíró Jutsut (technikát) birtokolnak. Kezdetben még két Anbu (titkos Ninja osztag) harcossal kell velük felvennünk a versenyt, így a történeti szál kezdetén bekapcsolódva a játékmenetbe kitanulhatjuk a Nintendo Wii-n való verekedés csínját-bínját. 

A folytatásban bekapcsolódhatunk a Ninják után való nyomozásban, és ennek kapcsán vissza köszönnek nekünk a már régről ismert szereplők: a kissé forrófejű, de szerethető Naruto, a mindig hidegvérű és kissé fagyos homokmanipulátor Gaara, a fejkendős, és megfontolt Kakashi, vagy éppen az agyafúrt és okostojás Shikamaru, és kb. mindenki más is, aki kicsit is fontosabb a történetben.

A Nintendo Wii mozgásérzékelőjének köszönhetően egyszerűen és gyorsan lendülhetünk támadásban, ilyenkor minden karakter esetében leginkább az egymással összefűzött ökölcsapások machinálnak, míg az A, B gombokat nyomogatva, és a nyílakat használatba véve olyan speciális támadásokat csalogathatunk elő, mint Shikamaru Árnyék támadása, vagy Kakashi Chidori-ja.

Az 1 vs.1 harcokon túl (amelyek valójában rendkívül izgalmasak némi gyakorlás után) többen is lehetnek egy pályán, ám ezt a gép úgy oldja meg, hogy ha életünk része lefogyott, vagy éppen nem várt helyzetbe kerültünk, a másik társunakt teszi be, így átvéve felette az irányítást fordíthatunk egyet a sors kerekén. Sajnos ugyanígy érvényesaz ellenfélre is.

Az előbb említettem, hogy a mozgásérzékelőt használva öklözhetönk és mehetünk előre mint egy bika, ám a Naruto Clash of Ninja Revolution 2 nem csak ez esetben veszi segítségül mozgásunkat, így tesz a már említett speciális támadások esetében is. Annyi a különbség, hogy ha a fülünk botját sem mozdítjuk, kedvenceink akkor is végre hajtják a kombót, ám ha rásegítünk némi mozgással, dupla, sőt tripla erőt vihetünk bele, így a sebzés is nagymértékben nőni fog.

A játékban fellelhető 35 karakter kidolgozása nem igényel különösebb magyarázatot, hiszen hozza a Wii-től elvárt látványt, ugyan ez vonatkozik a technikákra, speciális támadásokra, kombókra, vagy éppen akciókra is – minden úgy működik, ahogy az a nagykönyvben meg van írva. A hátterek, a város, és az interfész is kellően kidolgozott, és nem érezzük azt rátekintve, hogy úristen mit kell csinálnom, hova kerültem. Lecsiszolt, egyszerű a játékemenet, mindösszesen a verekedéshez kell némi gyakorlat.

A játékmenet természetesen nem az “előre megyek, hülyére verek mindenkit, oszt jóvan” kategóriába tartozik, hiszen a különböző sztorizós elemekkel megtűzdelt harcok során sokszor lesz szükségünk legnagyobb ügyességünkre (pl. egy küldetés keretein belól Shikamaru árnyék technikájával meg kellett béklyóznunk Naruto-t, és itt nem volt szabad nyernünk, vagy laposra püfölnönk), és gondolkodni sem árt majd néha.

Ha a küldetéseket említettük, azon sem szabad túllépnünk, hogy több, mint 100 ilyen kellemes munkát kell elvégeznünk, és ha ez sem lenne elég, ott van még számunkra a túlélő mód, valamint az 1 vs. 1, a 2 vs. 2, stb. harcok is.

A legegyszerűbben úgy boldogulhatunk a játék során, ha még a sztori mód előtt belépünk a training szobába, és kitapasztaljuk, hogy melyik karakternél mely gombot kell megnyomnunk a megfelelő támadás eléréséhez. Így a harc során már nem fogunk tehetetlenül, vagy éppen mindent összepatogatva izzadni, hanem idézőjelbe véve hátradőlhetünk, és élvezhetjük a küzdelmet, a játékmenetet, a Ninja létet.

Összegzés:
Mindent összevetve, a Naruto Clash of Ninja Revolution 2 hozza azt a szintet, amely egy könnyed, mégis pörgős kikapcsolódáshoz kell, nem hagyja cserben a régi, és újonnan bekapcsolódó játékosokat sem, és kiegészíti eddigi gondolatainkat az animével kapcsolatban. Egy szóval fogalmazva: soha nem volt még ennyire jó Ninjának lenni, mint most. Elő a dobókést (kunait), harcra fel!