A Nintendo Wii bemutató sorozat tovább zakatol, újabb állomásnál megállva, ezúttal a Menü nevezetű kalauzt vesszük szorosabban szemügyre.
Magyar távlatban nem volt még példa arra, hogy a Nintendo Wii-t egészen a nulladik naptól, azaz megérkezésétől kezdve szemmel kísérjék, egészen a lelke mélyéig, ám valahol természetesen el kell kezdeni, így mi élnénk is ezzel a lehetőséggel, engedelmetekkel.
Az előző részben már szó volt róla, azonban most újra kikötöm az új olvasók kedvéért: a Nintendo következőgenerációs konzolja túl nagy falat lenne egy bemutatónak, így egy merészet gondolva több részen keresztül közlöm élményeimet a “kicsikével” kapcsolatban.
2.rész: A menü, és részei
A Nintendo Wii-t bekapcsolva elénk tárul maga a Menü, amelyben alapjáraton helyet kapott az a fül, ahova a lemezeket tölti be a gép, a Mii Channel (amelyről pillanatokon belül megemlékezem), továbbá egy Photo Channel, ForeCast Channel, Wii Shop Channel, és sok üres slot.
A Mii Channel-lel kezdve ejtenék pár szót a menüpontok mikéntjéről, tulajdonságairól. A Mii lényege nagyjából az, hogy elkészíhetjük saját kis emberkénket (az elkészítéshez rengeteg kitételt megkapunk, állíthatunk hajat, szemet, fejformát, arcot, szemöldököt, szakállat, orrot, szájat, sőt, még szeplőket és bőrszínt is), amelyekkel játsza különböző rangokat érdemelhetünk ki, továbbá társaloghatunk, és közösködhetünk másik Mii-kkel is, a csúcs pedig az, hogy akár Mii Parádén is részt vehetünk. A Mii-nk kinézetét rendkívül izlésesen, és sokrétűen megalkothatjuk, és annyi ilyen kis emberkénk lehet, ahányat csak szeretnénk.
A kontroller A és B gombjának egyszerre történő megnyomásával figuránkat felkapjuk, és többféle dolgot is elvégezhetünk rajta, átszerkeszthetjük, törölhetjük, átnevezhetjük, és még csomó dolgot tehetünk meg vele (perverzek kíméljenek!).
Természetesen a barátainkkal való mindennemű kapcsolathoz, és a Mii
Parádén való részvételhez internet kapcsolat szükséges. További
érdekesség még, hogy Mii-emberkéinket sorba is állíthatjuk különböző
kitétel megnyomásával, ilyen a név, a szín, a rang, és még sok hasonló
kritérium.
Feltehetőleg a fent leírtakat már mindenki kívülről fújja, de azért nem árt a kezdőknek is elismételni, hogy mihez kell konyítaniuk, a legkisebb tudás megszerzése nélkül.
A Mii részleget nagyjából a The Sims-re tudnám hasonlítani, ellenben itt nem kell sem enni adnunk, sem mást tennünk kedvenceinkkel.
A Mii Channel ismertetése nagyjából ennyire rúg, a következő fejezetben a következő menüpontok egyikével ismerkedünk meg, körülbelül egy hét múlva ugyanitt, ugyanennyien, ugyanerről…