Elérkeztünk harmadik, s egyben utolsó találkozásunkhoz: befejeződik a Wii Sports Resort saga, és nagyszerű élményeket szerezve vághatunk bele élőben is a nagy kalandnak!
Ha filmsorozatról lenne szó, azt mondanám, hogy már a harmadik évadot tapossuk, ám mivel itt egy merőben formabontó játék van harmadjára terítéken, ezért csak azt mondom lazán: az utolsó adag drog következik, hiszen befejeződik a Wii Sports Resort bemutatása.
Ha emlékeztek még (és miért ne tennétek), a Wii Sports Resort-ban helyet foglaló sportágakról tettem némi említést az utolsó részben, és ezt a hagyományt szeretném folytatni a most írott utód esetében is.
A soron követekző sportról megoszlanak a vélemények, hiszen némely ember csak egy egyszerű szabadidő-tevékenységnek gondolja, míg más váltig állítja, hogy bizony egy kőkemény sportágról van szó. Az asztali tenisz kerül most a figyelem középpontjában, amelyet a Wii Sports Resort-ban is elképesztő precizitással találkozhatunk vele kapcsolatban. A mozgáskombinációnak itt helye nincs, azonban a Wii Mote kontroller segítségével így is megizzadunk, hiszen az ellenfél labdáját balra, valamint jobbra fordulva is visszaüthetjük, továbbá ha a helyzet úgy hozza (pl. magaslabdánál) le is csaphatjuk azt. A felsorolt mozdulatokat természetesen tanulnunk sem kell, hiszen a legelső játszmától kezdve világos, hogy ha a kontrollert balra tartva ütünk, vagy ha jobbra, akkor a kívánt irány is arrafelé kiviteleződik. Magas labda esetében azonban (ezt a labdát könnyű észrevenni, hiszen lassan közeledik felénk a labda, illetve az ellenfél mindig az asztal valamelyik szélén rostokol) nem oldalról kell ütnünk, hanem fentről, hiszen így érhetjük el az átlagosnál erősebb csapást.
6 menetből áll egy meccs, és ebből 5-öt meg kell nyerni az egyik félnek a végső dicsőségért, az asztali tenisz szabályai pedig itt is világosnak tűnnek (ha félre megy a labda, az ellenfél kap pontot, és így tovább). Ha sikerrel megnyertünk egy küzdelmet, megnyílik az addig zárolva álló második játékmód is, amelyben labdákat kell visszaütnünk, és mindez addig megy, míg egyet el nem vétünk. Itt természetesen az összpontszám számít, és nincs hiba limit, se győzedelmi limit. Azonban nem csak helyes adogatásainkért kapunk pontot, hanem az asztalon megjelenik egy-egy üveg, doboz, vagy hasonló objektum, amelyet ha sikeresen eltrafálunk a labdával, extra pontot számol fel nekünk a gép. Az asztali tenisz részlegnél a hangsúly a helyzetfelismerésen van, hiszen ha egy labdát rossz irányba ütünk, az ellenfél nyer, így fontos a jó megítélőképesség.
A golf legtöbbször a gazdag, vagy éppen felfelé kapaszkodó emberek, üzletemberek, és ügyvédek sportja, hiszen nem árt hozzá a lazaság, precizitás képessége sem. A Wii Sports Resort esetében csupán a már jól megszokott kontrollerre van szükségünk, amelyet két kezünk közé véve, lábunkat széttéve a filmekből ismerős ütő-pozitúrával együtt kell alkalmaznunk. Természetesen minden sportág elején megkapjuk a jól megérdemelt és néhol szükséges tutorialt, amely segít boldogulni és elsajátítani a lényeges alapfogásokat. A gombbal lépünk a labdához, majd a B-t nyomva üthetjük el azt, csupán lendítenünk kell a kontrollert olyan nagyra, amekkora ütést szeretnénk. A számláló az ütések számát, az ütések nagyságát, és időt is számol, majd a pontot tudomásunkra hozva eldönthetjük, hogy mennyi is volt az annyi. Madárcsicsergés, és patakcsobogás közepette még sosem volt ilyen jó a játék, és mindezt megteheted a saját szobádból, a tévéd elől, átélve a labda yardokra való elütését. Ez a te sportod…
Bowling…mindenki bowlingja, hiszen sörrel a kézben, és haverokkal mellettünk mi is lehetne jobb, mint hogy egy nagy fekete golyóval az összes lehetséges bábut eltrafáljuk? Mindezt otthonról, szintén sörrel és haverokkal kivitelezve, no és persze a Nintendo Wii segítségével! A bowling sportágban a B-gombbal kiválaszthatjuk a megfelelő irányt, azt hogy honnan gurítsuk, és azt is, hogy milyen íve legyen gurításunknak, majd mindezek után a kontrollert hátra tartva és lendítő mozdulatot téve eldobhatjuk a virtuális labdát (természetesen a kontrollert nem). Ha a pontozást sikeresen teljesítettük, és jól is szerepeltünk pontok terén (azaz a lehető legtöbb bábut távolítottuk el legkevesebb dobás alatt), akkor megnyílik az eddig rejtve levő második játékmód, amelyben 100 bábu tárul a szemünk elé, és a feladatunk nem más, mint a lehető legtöbbet eltalálni belőlük egy gurítással. Nagy feladat, de némi gyakorlás, és megy mint a karikacsapás. A bowling kivitelezése is élethűre sikeredett, és a design is azt a határt súrolja ,hiszen úgy érezhetjük magunkat, mintha tényleg egy színes, néha cigifüstös kis bowling pályán érne minket a szürkület. Érdemes figyelni arra, hogy ha hátralendítjük kezünket, ne hogy kárt tegyünk valamiben látatlanul is. A bowling egyetlen szabálya egyébként az, hogy sose a pálya széle felé guruljon az a fránya labda, hiszen ha a két szélső sávba beleesett, nincs az a csoda, ami eredményes dobást szül.
A Jet-Ski irányításáról és körülményeiről nem ejtenék bővebben szót, hiszen teljes módon megegyezik a szörfözés tulajdonságaival, annyival kiegészítve, hogy itt nem egy deszka, hanem bizony egy gépezet morog alattunk. Annyit azért még hozzátennék, hogy a Jet-Ski játékmódjai valamivel érdekesebbnek és izgalmasabbnak hatnak, mint a szörfözés, hiszen szlalomoznunk kell az elsőben – időben át kell haladnunk minden kapu alatt, másképp véget ér a pálya. Ha sikeresen, és villámgyorsan teljesítettük ezt a kihívást, megnyílik a még rafináltabb VS mód, amelyben mint már sejthetitek egy másik Jet-Ski-ssel vesszük fel a harcot az elsőségért.
A kenu az egyik olyan Wii Sports Resort sportág, amelyben rengeteget kell mozognunk a kontroller segítségével. A Wii Mote-ot magunk mellé jobbra és balra tartva, majd kapáló mozdulatot végezve örömmel konstatálhatjuk, hogy megmozdul kicsiny ladikunk, és az evezéssel ellentétes irányba kezd mozdulni. Fontos a verseny során, hogy erre az apró tényezőre mindig figyeljünk, hiszen az első játékmód (Speed Challenge) során létfontosságú, hogy mennyire tudjuk egyenesben, és irányban tartani úszó járművünket. Ha kipróbáltuk a bólyák közt maradást, és minél messzebb értünk célba (kezdésképp a tutorial alatt 100 métert kell megtennünk adott idő alatt), akkor máris indulhatunk a következő számon, a VS-en, amelyben a Jet-Ski ágban hasonlóan egy másik merész nyerésszel kell bajszot akasztanunk, és győzedelmeskedni.
Ha a kenu az egyik, akkor a versenybiciklizés a másik olyan sport, amely elvégzése után hektoliternyi vízre, vagy épp pár tonna száraz törölközőre lesz szükségünk. Ugyanis a Wii Mote és Nunchuk segítségével a kezeink váltják fel lábainkat, így kapálózó mozgással mímelve kell virtuális kerékpárunkat tekerni. Van beépített gyorsító is, azaz ha gyorsabban kezdünk el “tekerni”, akkor felgyorsul egy rövid ideig a játékbeli versenyző, és ráfeküdve a biciklire száguldani kezd, azonban ezzel vigyázni kell, hiszen 3 élete van szegénykének, és ha nagyon sokáig használjuk ezt a képességet, sorra veszíthetjük el szívecskéinket, míg életét nem veszti.
Ha az utcai versenyzéssel felhagytunk, és némileg meg is izzadtunk, boldogan vágjunk bele eredményes szereplés után az eddig zárolt VS módba, ahol egy hasonló képességekkel bíró emberke száját kell elkennünk, a lehető leggyorsabban.
A legutolsó sport, amivel a Wii Sports Resort esetén megismerkedhetünk, az a repülés, és az ejtőernyős ugrás. Mivel az utóbbiról már meséltem a bemutató kezdetén (lásd Wii Sports Resort – 1.rész), így csak a repülést említeném, mint levezénylő sportot. Azért hívom így, mert ha jobban megtekintjük és belevetjük magunkat, semmi más dolgunk nincs benne, mint a Wii Sports Resort foglalatosságainak helyet adó szigetet körberepülni, esetleg néhány lufit kipukkasztva pontokat is bezsebelni. A fő látványosság mégis az, hogy a kontrollert erre-arra döntve tudjuk a repülőt irányban tartani, fordulni, gyorsítani, lassítani. A sziget pedig gyönyörű, egyszer mindenképp érdemes körbe nézni a tájat.
Örülök, hogy velem tartottak, és elnézést kérek ha kissé hosszúra nyúlt, de ekkora tartalmú és minőségű játék mellett nem haladhatunk el pár szóval lerendezve a dolgot. Remélem átható képet kaptatok a szóban forgó alkotásról, és adtam egy kis kedvet a Wii elé kanyarodáshoz. Jó szórakozást kívánok, a Wii sportjai legyenek veletek!