Nem ez az első Metroid Prime cím, amit bemutatok nektek, de valószínűleg erre fogja minden kedves felhasználó sóhajtva azt mondani: tyűha! Minden részletre kiterjedő közléseimet beljebb olvashatjátok…
Beletelt nyolc évbe, mire Samus Aran a Texans élén visszatért a konzolokhoz egy neves cím elkészítésével, amely a Super Metroid nevet viselte. Hét évvel, és három elismert játékkal később (egyszóval manapság) Samus megihlette a Metroid Prime Trilogy-t, amelyben a gonosz ellen veszi fel a harcot, és amelyről most egy hosszabb lélegzetvételű bemutatót is olvashattok. Kezdjünk hát neki…
Mint azt már mindenki jól tudja, a Metroid Prime Trilogy kizárólag Nintendo Wii-n hajlandó elzötyögni, amely megjelenését véve Európában Szeptember negyedikén, Amerikában pedig Augusztus 24-én kezdődött el. A Trilogy a szó valódi értelmében három játékepizód egybecsomagolását jelenti (Metroid, Metroid Prime 2: Echoes, Metroid Prime 3: Corruption), ugyanis a három megjelent Metroid részt köszönthetjük egy új címben: ez lett a közelmúltban megjelenő csomag tartalma. A trilógiában levő játékok érintetlenek maradtak, nincsenek új feladványok, új támadások, új eszközök. Akkor mégis mi új, mi változott?
Mindhárom rész megkapta a jól megérdemelt vizuális erősítést, melyen a 480p minőségű, szélesvásznú nézetet értem, a harmadik Metroid Prime epizódot kiegészítették egy többszintű eredmény rendszerrel is, amely az eredeti, különálló játékban bónuszként szereplő 3 pályát itt alapban felkínálja. A legnagyobb újításnak azonban a jelenetek vágása tűnik, továbbá a játékban felhangzó zenei anyagokkal is kedvünkre játszadozhatunk. A legelső Metroid epizódban nem volt lehetőségünk képet lopni az éppen aktuális elért pályaszakaszról, játékmenetből, de a Metroid Prime Trilogy újításai között ez a funkció is megtalálható. Nem csupán a belső, de a külső is érző szívet takar, hiszen a játékosok egy művészi, fémborítású dobozzal találkozhatnak, amely minden gyűjtő álmainak netovábbjaként díszeleghet a polcon.
A játék során beállíthatjuk magunknak az FPS legkézenfekvőbb irányítását, opcióit, a szokásos testreszabási kategóriák segítségével: alap/standard/advanced, avagy egyenként, szájunk íze szerint szabhatunk testre minden egyes és kettes elemet. Sikerült a második rész, egyszóval az Echoes multiplayer módján is javítani, melynek köszönhetően a karakterek nem mozognak már olyan darabosan, és az imént említett testreszabásoknak köszönhetően a mozgás is egyszerűbbé, kezesebbé válik. Az alap játékban fellelhető hat pálya szintén kivétel nélkül megtalálható itt is, és jó hír lehet mindenki számára: a Nintendo fejlesztői a hibák orvoslására is találtak megoldásokat, így kevesebbszer kell majd fognunk a fejünket játék közben. Derék!
A három Metroid cím nem csak hogy egy lemezen szerepelnek, de szorosan, és minőségien lány módon össze is mosódnak történetüket tekintve. A sorozat finom alakulását nyilvánvalónak tekinthetjük utólag, ha mindhárom játékot végigjátsszuk: az alapvető játékmenet nagyon hasonló mindegyikben, az első Metroid rész lerakja a sztori, és a sorozat alapjait, amelyet az Echoes nagyszerűen felkap, és mesterien folytat. Elbeszéli a fény és a sötétség mindenhol fellelhető kettősségét, és elősegítette Samus harcát a vírus, és az ellenálló erők elleni küzdelemben. Mindazonáltal, az hogy történetileg összekapcsolódik a három epizód, nem jelenti azt, hogy egyenként, külön-külön ne lenne magában is érthető, és élvezhető. Épp ellenkezőleg, a Metroid Prime Trilogy-ba foglalt epizódok önmagukban véve is külön és egyben közös történetet hordoznak magukban. Akik azonban ragaszkodnak a történet, és a sorozat kronológiájához, azok is megtalálhatják benne számításaikat.
A grafika és hangok értekezése ez esetben elmarad, hiszen mindhárom játékról hírt adtunk már valamilyen formában, a Metroid Prime Trilogy pedig nem sokat újít ezeken, csupán egybe fogta, összegyűjtötte a három sikercímet. Néhány látványelem szebb lett, sok új funkciót köszönthetünk, és mint már említettem a teszt elején: a 480p-s minőségű szélesvásznú nézetnek köszönhetően az eddigi textúrák is kiemelkedőbbek az alapjáratnál. Nincs apelláta, beszerzése kötelező!