Mint minden jó rejtély történetében, a Mystery Case Files: MillionHeir esetében is fordulatokkal teli szálat kapunk, a hangsúly pedig a tárgykeresős stíluson lesz.
A PC-n és Mac-en már megjelent játék az említett platformokon hatalmas sikert aratott, de nézzük meg közelebbről, hogy a fejlesztőknek mit sikerült kihozniuk a Nintendo marokkonzoljából. Kezdjük is a vizsgálatot…
A történet egy Phil T. Rich nevezetű milliomos eltűnése körül forog, és a rejtélyes kalandjáratokban jártas játékosok már nyilván rájöttek: legfőbb célunk, hogy kihallgassuk az esetben esetlegesen illetékes 12 tanút.
Néhány bizarr, és kissé furcsa okból kifolyólag nem kell átkutatni otthonaikat bizonyítékok miatt, ehelyett meg kell találni a képernyőn véletlenül elrejtett tárgyakat egy listáról. A megtalálandó dolgok között természetesen több száz más véletlenszerűen kiválasztott tárgy szerepel, és rengeteg mini-játék is szerepet kap a keresés során.
A lista egyfajta bevásárlólistára hasonlíthat, amelyről ha megtaláltuk az egyik rajta szereplő terméket, kihúzódik a neve. Érdemes még azt is megemlíteni, hogy az objektumok több szinten is rejtve vannak, és a Nintendo DS ceruzájával kell lapoznunk a helyszínek között. A játékot megérintve a képernyőn keresztül kiválaszthatjuk a szerintünk helyesnek ítélt tárgyat, ám ha mégsem az, akár vissza is vonhatjuk választásunkat egy egyszerű húzással.
A keményebb nehézségi szinteken időkorláttal is kell számolnunk, ráadásul abban az esetben nem “lövöldözhetünk”, azaz találgathatunk a vakvilágba, hanem korlátozott számú tipp áll a rendelkezésünkre.
Szerencsére a Mystery Case Files: MillionHeir rendelkezik pár trükkel, amelynek segítségével kitör a tárgykeresős kalandjátékok sorából, és az unalmas megbélyegzésből is. A játékmenet során, a történet előrehaladtával négy szerszámot oldhatunk fel. Köztük egy fáklyát, amelynek a segítségével a sötétben mászkálhatunk, egy X-Ray-t, amellyel a dolgok és a tárgyak mögé láthatunk, egy szuper seprű, amivel dolgokat söpörhetünk el az útból, és végső, de nem utolsó sorban egy védőszemüveg, amely közreműködésével víz alatt is játszhatunk tárgyasdit.
Léteznek hosszabb procedúrát igénylő objektumok is, például amelyek két tárgyból állnak, mint a Tyúk-tojás kettős. Ez esetben mindkettőt meg kell találni, és egy vonallal összekötni őket, csak így tűnnek el.
A multiplayer részben akár négy játékos is próbára teheti szókincstudását, és logikáját, és 15 perc áll rendelkezésre maximum egy-egy kutakodás alkalmával.
Mindent összefoglalva, a Mystery Case Files: MillionHeir vérbeli kalandjáték képét mutatja elénk, megspékelve némi rejtéllyel, történeti szállal, tárgykereséssel, és egyéni ötletekkel. Marokkonzol-tulajdonosoknak kötelező!