Ezúttal felfedezőst játszhatunk kedvenc Pokémojaink segítségével, melyhez csupán a kis lények segítsége, egy jó sztori, és az általam készített áttekintés kell. Tartsatok velem!

Marco Polo, Christopher Columbus, Cook kapitány – csak néhány nevet említek, amely személyeknek mindenük volt a felfedezés, a térkép nagy rejtelmeinek felkutatása. Talán az aktuális, tesztelt játék is ezen a nyomvonalon halad? Meglehet…

Kezdetben érdemes tisztázni a játék címét: a Ranger egy iskolára utal, amelyben egyfajta High School Musical és Roxfort mixkeverékben megtanulhatjuk az alapvető technikákat, és azt is, hogy hogyan kezeljük Pokémonjainkat. A szokásos betanítási módszer ezúttal sem maradhat el, és érdemes végig is figyelni a tutorial alatt elhangzottakat, ugyanis később nagy szükségünk lesz a támadási technikák elsajátítására,

A legfontosabb azonban, a Pokémon, minden játékos legjobb barátja. 17 ilyen kis lény kapott helyet a Pokémon Ranger: Shadows of Almia-ban, mindegyik 1-1 típusból került ki, és bármikor válthatunk közöttük csatától, szállítástól, küldetésektől függően. Újabb Pokémonokat is foghatunk be, amelyeket – mint egy rövid pirongatás után megtudhattuk – nem befogjuk, hanem összebarátkozunk velük, ezt tartsa mindenki észben.

A legkönnyebben a naplónkban, azaz a régebben Poké Kódex-ként, most már inkább Poké Aszisztens néven futó könyvecskében tájékozódhatunk a minket körülvevő dolgokról, tehát a környezetről, képességeinkről, a Pokémjonainkról, azok képességeiről, küldetéseinkről, és a többi. Ha nincs éppen barátaink sorában egy nekünk kellő típusú Pokémon sem (tűz, fű, elektromos, víz, stb.)

A Pokémonok sorában megtalálhatunk régi ismerősöket (Growlith, Pikachu), és annál is több újat, amelyek láttán úgy tűnik kitalálójuk nem szenved fantázia hiányban. Ha már fantáziáról beszélünk, szót kell ejtsek magáról a látványvilágról is. Kicsit mókás lehet egy marokgép esetében a grafikáról szót ejteni, hiszen nem bivalyerős megjelenítésre hivatott, de azzal nyilván mindenki egyet ért: DS-en is lehet létrehozni stílusos és szép játékot. A Pokémon Ranger: Shadows of Almia se többet, se kevesebbet nem nyújt, mint amit elvárnánk: megfelelő kinézet, nem túl elütő színek, jól kidolgozott kis lények.

Ami a hangzást illető, hasonló szavakkal és melléknevekkel illethetjük, mint a grafikát: kiegészíti, elvegyül az összképben, de nem üt el, nem fájdítja meg a fejünk, sőt még tetszhet is a vidám zene és a vidám hangkavalkád néhol. A játék egyik nagy erőssége, hogy végig-vitelével nem áll meg az élet, hiszen új küldetéseket tölthetünk le WiFi Connection-on keresztül.

Szakmailag nézve a Pokémon Ranger: Shadows of Almia nem nyújt többet egy kiképzésből átváltó küldetés-orientált Pokémon játéknál, de a felhasználók tudják a legjobban, hogy leginkább erre van szüksége egy Pokémon rajongónak, és egy DS tulajdonosnak is egyaránt.