Már biztos mindenkinek téliesítve van kedvenc Amigája. Volt idő felszerelkezni új stuffokkal, melyek mellett hamar telnek a hideg hónapok. Akinek mégsem, annak próbálok segíteni, nehogy a Spidersoft lemezét gépének szívébe mártva, beleragadjon a software tarantula végzetes hálójába.

Ha még nem találkoztunk volna, én vagyok a Golyó. A 21th Century Entertainment golyója. Na nem olyan puskába való vagy üveg, de nem is a golyók munkásosztályát alkotó csapágyba való. Én szórakoztatással foglalkozom. Ha már ilyen jól összejöttünk, belevágok mindjárt az elejébe: Álmokból születtem 1992-ben. Álmaim szépek voltak, 32 színűek és hangosak. Sokáig beszélt rólam egy mániákus csoport. Miután felébredtem, a fantáziámmal játszottak tízezrével. Ezzel új korszak kezdődött életemben. Soha nem látott népszerűségnek örvendett ekkor a Pinball. Az utolsó nagy emlékem ehhez az évhez fűződik, mikor nem is olyan régen illúzióim voltak. Hú, még most is  beleborzong a felületem, ha csak eszembe jut. Színhegyek borították a látómezőmet, volt kis és 
nagy felbontás,
meg minden. Édes volt minden pofon amit kaptam.
Végül pedig eljött az idő, mikor a Spidersoft épített négy új asztalt körém. Az asztalok mind grafikai, 
mind felépítési
színvonalukat tekintve jelentősen eltérőek. Mindegyiken négy ütőt helyeztek el. A Jailbreak asztal olyan silány, hogy azon elkopni lett a rémálmom (Pinball Nightmare). A maradék háromnak még hangulata is van, a viszonylag jó felépítés mellett. A kapcsolókat leütve és a csapdákba bekerülve számos eseményt lehet elérni, melyek újabb események bekövetkezését engedélyezik. Ezek öszszessége pályánként bonyolult egészt alkotva vezet végig egy folyamaton. A Kick off asztalon a csapat választás után kezdődhet a kirúgás, ezután jöhetnek a gólok, stb. A multi ball manapság már természetes, de itt akár félre is tehetjük a második labdát, amit egy második kilövő rugóval bármikor játékba hozhatunk.
Mielőtt nekilátsz pofozásomnak, vess néhány pillantást a beállítási lehetőségekre. Ez egyike és ezzel az egésze, az ígért új csecsebecséknek, melyek a pinball szimulációk új lépcsőjén találhatóak. 
– háromszor, avagy ötször térjek vissza aláhullásom után; – kísérje-é zene hányattatásomat vagy sem; – színek pompázzanak, vagy lőn globális szürkeség; – 1, 2 vagy 3 fél tégla legyen az asztal hátulsó lábai alá pakolva; A monochrome grafikának rendkívül nagy jelentősége van olyankor, mikor az orvos heveny SVGasokk miatt eltilt a színek érzékelésétől. A zene lekapcsolása sem túl szerencsés, ugyanis a hangeffektek olykor nem akarnak befejeződni, és a nyávogás hosszas élvezése oda vezethet, hogy még a hangszínektől is eltiltanak.
A játék irányítását tekintve is új lépcsőn járunk, ám szerintem ezek a lépcsők, mind copyzva lettek felfelé, de sajnos itt ott letört egy-két sarok. Az irányításra szolgáló billentyűk szabadon beállíthatóak. Felváltva akár nyolcan is pofozhatják fényes orcámat. Persze hol találsz nyolc Amigást, akik éppen nem a Spidersoft példaképének legutóbbi illúziójával játszanak. A jobb és bal oldali pofozás mellett, az asztalt csak a hasaddal lökdösheted, pedig már olyan illúzióm is voltak, hogy három irányból is megteheted.
Most pedig bemutatom legújabb munkahelyem legérdekesebb részeit: Az egész mindig azzal kezdődik, hogy jól hátsó félen billentenek.
Tarantula
Miután végigbetűzöm a TERROR feliratot, megnyílik a méreggyűjtő csövéhez vezető átjáró. A csőbe bejutva egy további ütő addig pofozhat, míg kibetűzöm a FANG szót. Ekkor megjelenik a pók egyik lába. Miután a pók valamennyi lába megvan, elmegy és hoz nekünk 50 milliót. A méreggyűjtő felső kijáratán át társat szerezhetek magamnak. A spell tarantula melletti három kapcsoló újabb betűt jelenít meg a TARANTULA feliratban, és megnyitja a pók etetőt, ahonnan visszalőhető vagyok. Hát nincs könnyű helyzetben aki minden helyre be akar küldeni ezen az asztalon!
Jailbreak
Az egész asztalnak semmi hangulata nincs, és a felépítése is szegényes. Ha rajtam múlna, elGURUlnák rajta. Itt csak a legelcsépeltebb elemek vannak. Alagutak, hidak, kapcsolók. Van őrizetbe vétel, aztán két kapcsolóval elítélni, vagy elengedni lehet. Kitörnek a sittről, aztán leesem a jó meleg golyótárolóba. Ha húszasokat kellene bedobálnod a gépbe ezért, akkor biztosan alaposan berozsdásodna szép renderelt felületem.
Kick off
Egy fokkal már jobb
mint az előző. Kellemes hangok kísérik minden értékelhető mozdulatomat. A középső négy kapcsolóval szeretek kezdeni, amivel a csapat összeáll. A SUB-ot kibetűzve megnyílik a második kilövő rugó. Majd még egyszer és máris nem vagyok egyedül. A síp mester pedig kapkodhatja a fejét a két labda után. Beugrom a kick off csapdába és kezdődik a meccs. A GOAL kibetűzése után már érdemes beugranom a kapuba is. A foul-ba begördülve feljebb lépünk egy osztályt és a döntő után miénk a trófea. Sajnos ez az elrendezés, ilyen ütő és golyómozgás mellett nem szerencsés. Itt érezni a legjobban milyen bénák az ütők.
Jackpot
Ez a legszínvonalasabb asztal címet nyerte el saját szavazásom alkalmával. Van rajta rulett, ahol a megtett színt is kiválaszthatom. Van félkarú rabló. A pénz bedobása után – ami szintén egy kapcsoló meglökése – egytől 50 millióig nyerhetek. Kártyajáték sem hiányzik a megszokott ketyerék mellett. Ez minden tekintetben maga a Pinball Mania. Kár, hogy a többi asztal elmarad ettől.
A játék jelentősen elmarad a reklámjában ígértektől, de azért egy pinball kedvelőnek biztosan szerezhet néhány kellemes órát a négy új asztal. A programban van HD install, de lemezről sem tölt sokat, és minden gond nélkül ki is léphetünk belőle a Workbenchbe. Ezek, bár természetes kellene legyen, jópontokat jelentenek.
A Pinball Mania egyetlen nagy hibája, de talán nem is hibája, inkább a  sors iróniája, hogy megelőzte őt egy olyan egekig magasztalható alkotás, amelyet nem sikerült túlgördülni.
Lázi