Ahhoz kétség sem férhet, hogy amíg a számítógépes szórakoztatás nem indult be igazán, és nem vált tömegcikké a PC, kreatív tevékenységet a gyermekek koncentráltan kevés helyen folytathattak. Ámbátor volt egy játék, egy változó méretű dobozba rejtett készségfejlesztő játék, amely – határozottan ki merem jelenteni – minden gyerkőc álma volt.

A nem éppen alacsony árkategóriába tartozó LEGO azt hiszem, azzal tudott belopózni az emberek szívébe, hogy felállított egy egységes építőelem-rendszert, amiből azután szinte mindent, de szó szerint mindent ki lehetett hozni, és ennek csak az aktuális személy fantáziája szabott határt (és nem utolsó sorban a pénztárcája). Volt ugyan egy séma, mely az ajánlott összeszerelési módozatot ecsetelte, de az elemek nagyszerű megalkotásának köszönhetően ez teljesen figyelmen kívül hagyható volt.
És elérkezett az a korszak életünkben, amikor ezt a nagyszerű játékot a számítógépek képernyőjén is játszhatjuk, majdhogynem ugyanolyan zsenialitással, mint az életben. A Lego Racers 2 – mint az talán a címből is kitűnik – egy autóverseny témában készült játék, és mint látható, immáron másodszor. A tartalmi részre egy szavunk sem lehet, hiszen amit elvárhatnánk, meg is kapjuk: egyedül, vagy többen is leülhetünk a gép elé játszani, versenyezhetünk tét nélkül, és tétre, és természetesen van egy történet-mód is, ahol a versenyek között egy tulajdonképpeni mesével ismerkedhetünk meg. De, hogy mi benne az interaktivitás? Hát kérem szépen, a lényeg csak most jön. A versenyzők, és az irányításuk alatt lévő automobilok mind-mind a mi fantáziánk szülöttei lehetnek, hiszen a program segítségével – csakúgy, mint az életben – saját magunknak kell összeépítenünk egy valamirevaló guruló szerkezetet, és belevaló sofőrjét. A rendelkezésre álló arzenál hatalmas, én még ennyi alkatrészt nem láttam egy halomban!
Ha a választás erre a programra esne, csak támogatni tudom, hiszen miden megvan benne ahhoz, hogy jót szórakozzunk PC-nk képernyője előtt.