Aki eddig nem ismerte a Team 17 nevével fémjelzett játékok minőségét, annak íme egy újabb darab amiről ismét csak magasztaló megjegyzéseket mondhatok.

A képek mellett nem hiszem, hogy magyaráznom kellene, miről is szól ez az oldal. Az Arcade Pool minden idők eddigi legélvezetesebb szimulációja a dákóval és golyóval űzött elfoglaltságoknak. Ha most arra gondolsz, mekkora egy igazi pool asztal, és hogy jön ez hozzá, akkor javaslom keress egy nagyobb TV készüléket. Mielőtt azonban arra gondolsz, hogy megveszed ezt a játékot, néhány nagyon fontos dolgot el kell intézned.
– Ha nincs iskolaszünet, vagy munkahelyed van, akkor irány az orvos, és addig ne hagyd békén míg legalább 3 hét betegállományt nem kapsz.
– Intézkedj, hogy az elkövetkezendő 3 héten az áramszolgáltatás garantáltan folyamatos legyen.
– Szerezz étvágyadnak megfelelő mennyiségű hosszabb ideig elálló élelmet.
– Vond be az akcióba legfeljebb 7 barátodat.
– Minden további ismerősöddel úgy vesszél össze, hogy 3 hétig biztosan ne próbáljanak meglátogatni.
Amennyiben a fentieket betartod, biztosan megúszod az első találkozást követő, heveny elvonási tünetek fellépését.
A játékban legfeljebb nyolcan vehetnek részt, így házibulikon vagy baráti összejöveteleken is megállja a helyét. Persze utána nem könnyű hazaküldeni a vendégeket. Folyton olyasmit mondanak, hogy: – Csak még egy ütés és már megyek is! Ha már elment mindenki, akkor sem maradsz társ nélkül, hiszen a játékban számos különböző szintű játékos helyet kapott, akiket a gép kelt életre. Egy versenyben akár 32 játékos is részt vehet, ahol az olyan játszmákat is végignézhetjük, amiben nem veszünk részt. A helyszíneket célszerű a játszmák komolyságának megfelelően kiválasztani. Ez a háttérben hallható hangok formájában jelenik meg. Könnyed baráti játszmát szívesebben játszom egy kis pub-ban, míg a komolyabb mérkőzéseknek a biliárd terem adhat helyet. Az edzésekre és trükkökre a csendet megtörő golyó koccanások hangjában lehet a legjobban összpontosítani. Néhány szót a játék szabályairól, ami ékes angolsággal a játékban részletesen szerepel:
A játékosok célja általában a golyók valamilyen sorrendben történő eltüntetése az asztalról, a zsebeken keresztül. A játékos kézzel nem érhet a labdákhoz, almával nem dobálhatja és az asztal emelgetésével sem lehet a gravitáció hatásait kihasználni. Az egyetlen eszköz amit használhatunk, a dákó. Kezdők számára a program nemcsak az ütés irányát – amit a piros gombbal jelölhetünk ki – hanem a labda további útját is mutatja. Megütni pedig mindig a fehér golyót lehet.
A különböző beállítható játékszabályok főként az egyéni vagy kollektív játékot, illetve a labdák zsebbe juttatásának sorrendjét határozzák meg. A legtöbb szabály szerint vannak olyan esetek, amik szabálytalanságnak számítanak. Ilyenkor vagy a következő játékos veheti kezébe a dákót, vagy életet vesztünk. A golyókkal való bánásmód gyakorlására remek mód a Trickshot játék. Itt szabadon elhelyezhetjük a golyókat, és akár többször is próbálkozhatunk ugyanazzal a helyzettel, mindenféle megkötés nélkül. Az ütés erőssége mellett a fehér labda megütési helyét is meghatározhatjuk. Ez arra van kihatással, hogy az oldalfalról milyen irányban pattanjon vissza a labda. (Főként profiknak) Mivel a labdák elég kicsire sikerültek, nem láthatjuk rajtuk az egyes játékokban meghatározó szerepű számozást. Erre szolgál egy centi szerűség, ami mindig a kurzor alatti labda számáról tájékoztat. A profi játékosok reálisabbra is állíthatják a dákó használatát. Ilyenkor csak annyit mutat a program, merre fog gurulni a fehérgolyó.
A szabályok egy részét magunk is megváltoztathatjuk, így kiiktathatunk nekünk nem tetsző elemeket a játékból. A programba épített kézikönyv minden információt tartalmaz a játékról, a szabályokról és még néhány szokásról is. A program egyébként teljesen megegyezik valamennyi Amiga modellen, ám mint látni fogjuk ez két dologban a program hátrányára válik. Az egyik a nevek beírása, ami csak egy csatlakoztatott billentyűzeten lehetséges. A másik viszont a beállítások és rekordok elmentése, amihez egy külső lemezegységre van szükség. A játék mellett találunk még egy játszható Superfrog demót is, aminek játszhatósága minden alkalommal megdöbbent.
Az Arcade Pool egy fantasztikus szórakozás, és M.D. Jon-t idézve: “Tisztára be lehet golyózni!”