Charles Bronson és Van Helsing törvénytelen gyermeke a vadnyugaton bebüntet mindenkit, aki nem él, ellenben mozog.

Mágiával és anakronisztikus technológiával telített vadnyugati világ, tele élőhalottakkal és egyéb szörnyekkel – elég érdekes téma ahhoz, hogy valakinek eszébe jusson egy játék alapjakén felhasználni. Persze amennyire fantáziadús az ötlet, annyi buktatót is rejt magában. Amikor először olvastam a játékról, még finoman szólva is szkeptikusan közelítettem felé. A Darkwatch ugyanis egy olyan titkos, évszázadok óta fennálló szervezet, melyet azért hoztak létre, hogy az emberiséget megvédje a gonosz teremtményektől. Eredeti, soha nem hallott-látott ötlet, valószínűleg mindeddig nem tapasztalt mélységei lesznek a történetnek… Persze, lehetne mondani azt is, hogy nem számít – de erre visszakérdeznék: már hogyne számítana? A főszereplő ennek a szervezetnek a legfrissebben toborzott tagja, nem mellékesen pedig félig vámpír, félig ember. Vele kell rendet teremtenünk a nevét ezúttal méltán kiérdemlő vadnyugaton – és még a rendelkezésünkre álló eszközökre sem lehet panaszunk.

Volt egyszer egy vadnyugat

A játék stílusa hivatalosan FPS, de már a demóban is szerepelt egy olyan pálya, ahol külső nézetből, egy ló hátán utazva kell osztanunk az áldást a pokol teremtményeire – így várhatóan lesznek olyan küldetések, melyeket nem a hagyományos belső nézetből kell abszolválnunk. Az irányítás a mostanában megszokott – és jól bevált – módon lett kialakítva, a két karral mozgunk, a jobb ravasszal lövünk, míg a ballal dobálhatjuk a nagyot durranó eszközöket, pl. a dinamitot. Külön érdemes kitérni a fegyverekre, hiszen több érdekesség is van velük kapcsolatban. Egyszerre mindig csak kettő lőfegyver lehet nálunk, ez a realizmus szempontjából igazán örömteli, dicséret illeti a készítőket, bár némi kétkedésre adhat okot azzal kapcsolatban, hogy mi szükség van valósághűségre egy olyan játékban, ahol egyébként minden a fantázia szüleménye. Vagy éppen a technikáé, így senki ne lepődjön meg azon, hogy az egyébként rendkívül hatékonyan használható alap-pisztoly mellett találhatunk akár rakétavetőt is. Összesen 11 különböző fegyver lesz a játékban, ezek közül mindegyik rendelkezik közelharci támadási formával is! Van, amelyiknek az agyával jól fejbe lehet verni az ellenfelet, míg másokkal a csőre tűzött bajonettel lehet nyársalni.

Egy maréknyi dollárért

Ha azért nem is, de egy kortynyi vörös folyadékért bármit megtennénk. Ne felejtsük el ugyanis, hogy az ereinkben vámpírvér is folyik, ami speciális képességekkel is felruházza hősünket. Ezek segítségével magasabbra tudunk ugrani, élesebb lesz a látásunk, de akár speciális támadásokat is képesek leszünk kivitelezni. Energiánk magas szinten tartásához az ellenfelek után megmaradó vérfelhőket kell begyűjtenünk. Ha már az ellenünk törő seregeknél tartunk, akkor mindenképpen érdemes megemlíteni, hogy ők lehetnek a biztosítékai annak, hogy a Darkwatch ne úgy merüljön a feledés homályába, mint egy tucat-lövölde. A kaszával, puskákkal és fejszékkel támadó szörnyetegek közül kimagaslik az Oozer névre hallgató hatalmas, szemek nélkül is tökéletesen tájékozódó dagadék, de a fantasy játékokból régi ismerősként visszaköszönő Banshee is igazán megérdemel egy jó adag sörétet.
Ami elsőre kicsit kevésnek tűnhet, az a pályák (alacsony) száma, hiszen összesen csupán kilenc darabra számíthatunk, de ezek szerencsére elég hosszúak, fél és másfél óra közötti végigjátszási idővel bír mindegyikük. Persze az egyjátékos mód mellett sokat várunk a multiplayer lehetőségektől is, hiszen ezek keretén belül egyszerre akár nyolcan vadászhatjuk egymást olyan pályákon, amelyek a szingli móduszban nem érhetők el.

A mellékelt képek (és DVD-s vásárlóink esetében az animációk is) tanúsítják, hogy a készítők rendesen rágyúrtak a grafikára is, ami ugyan nem emelkedik Halo 2-, vagy Killzone-magasságokba, de azért szolidan hozza a maga formáját (és különben is, a kreatív agyaknak köszönhetően inkább a vadnyugatba oltott horror-elemek lesznek azok, melyek feledhetetlenné teszik majd a játékot). Az pedig, hogy agyatlan lövöldözésben, vagy nagyon jól elkészített akciókban vehetünk majd részt (esetleg mindkettőben), eldől májusban.