Ez is ugyanolyan unalmas nap, mint a többi. Hiába, kezdőként nyomozóirodát nyitni nem éppen kalandtúra-szintű adrenalin-löket. Épp mikor elkezdenénk a falon lévő repedéseket összeszámolni, furcsa vendégünk érkezik. Túl sok időnk nincs csevegni, hisz nem egyedül érkezett…
Gondolom, sokan emlékeznek még a 2001-es évre, mikor is a Dante nevezetű féldémon (a nevemet gonosz módon kölcsönvéve), hatalmas mértékű henteshadjáratot indított a csúf szörnyellák ellen. Csodás dolgot műveltek a Capcomék: annyi stílust vittek ebbe a viszonylag egyszerű gyilokjátékba, hogy mindenkit térdre kényszerítettek. A vérbeli akciójáték-kedvelők rögtön lecsaptak erre a szaftos falatra, és a Devil May Cry első része hatalmas siker lett. Akinek van otthon Playstation 2-je, az biztos kipróbálta már legalább egyszer. Természetesen, mint minden remekbeszabott játéknak (amely ráadásul gyönyörű eladásokkal is büszkélkedhet), a DMC-nek is azon nyomban folytatást kezdtek hegeszteni. Bizony, 2003 márciusában megjelent a folytatás, mely valami elképesztően rosszul sikerült. Valahogy semmi sem volt a helyén, és az első rész csodás hangulatát sem hozta vissza. Eme kínos kis ballépés után a Capcom fontolóra vette a franchise sorsát, végül amellett döntöttek, hogy megpróbálják még egyszer, és igenis kiköszörülik azt a fránya csorbát. Most gyorsan ugorjunk vissza a jelenbe. A Devil May Cry 3 fejlesztésének a finisébe érkeztünk, így körülbelül 3-4 hónap múlva vígan irthatjuk a monsztereket, és megküzdhetünk a keményebbnél keményebb főgonoszokkal. Vajon a franchise végét, vagy az újjászületését hozza el a játék?
A Resident Evil: Outbreak – File #2-höz egy friss, és ropogós bonusz CD-t mellékelt a bőkezű Capcom, amelyen nem más, mint a DMC 3 demója foglalta a helyet. Szabályosan remegő kézzel helyeztem be a konzolba a lemezt. Halottam, ahogy beolvassa, majd megjelent a gyönyörűséges japán nyelvű képernyő, néhány egyértelmű angol felirattal. Nem is firtattam a kanji-k jelentését, hanem ráböktem a kezdés gombra. Az intrónál már bizakodóvá váltam, és ez az érzés másodpercenként csak erősödött bennem. Újra éreztem azt a hatalmas adag stílust, amellyel az első rész is nyakon volt öntve. Dante hanyag eleganciával véghezvitt mozdulatai – ahogy kihasznál minden tereptárgyat, ami csak körülötte van – egyszerűen magával ragadtak. Ekkor még meg sem szólalt, és már tudtam, hogy itt aztán hatalmas büntetés következik…
Igazam volt. A demo néhány pályája során helyenként megkérdeztem magamtól, hogy „ez biztos nem a DMC 1?”. Minden másodperc a nagy elődöt idézi, egyszerűen nem hittem a szememnek. Visszaköszönnek a régi, klasszikus mozdulatok, mind a karddal, mind a pisztolyokkal, és ezekhez még egy rakás új manőver is társul. Az ellenfél tonnaszám özönlik, nekünk nincs más dolgunk, mint, hogy bedaráljuk őket, a nekünk tetsző módon. Ötletes, ugyanakkor groteszk szörnyek támadnak életünkre, mindegyik máshogy támad, más taktikát alkalmaz.
A küldetések előtt kiválaszthatjuk, hogy éppen milyen harcstílusban kívánunk megküzdeni az ellenséggel. Az egyik ilyen a „Gunslinger”. Ezt választva a lőfegyvereket használva drasztikusan javul a célzásunk, és némileg még a sebzés is módosul. Extra képesség gyanánt akár ellentétes irányokba is lőhetünk a két pisztolyunkkal. Ez a játék egyik legjobban megkoreografált mozdulatsora. A következő stílus a „Swordmaster” nevet viseli. Ez értelemszerűen a közelharci hatékonyságunkat növeli, kiegészítve néhány extra mozgáskombinációval. A „Trickster” fedőnevű harcmodor a támadások elkerülésére bizonyul igen hasznosnak. Ezt választva felfuthatunk a falakon, és egyéb stílus-dús technikákkal kerülhetjük ki az ellen csapásait.
Végezetül a grafikáról mindenképp kell zengnem még egy ódát. Egyszerűen hihetetlen, mit ki nem hoznak a PS2 hardveréből. A demóban szereplő lepusztult, pocsolyákkal tarkított utcák, sikátorok eszméletlen szépek és hangulatosak, ugyanakkor a belső terek is legalább ilyen jól néznek ki. A Devil May Cry 3-ban a gyönyörű fényeffektek, a szétzúzható, interaktív környezet, az ötletes ellenségek, a jó sztori és a folyamatosan dübörgő, adrenalinpumpáló zene mind megtalálható. Kérdem én, kell ennél több?