Akinek mindennapi kötelezettségei, netalántán fontos programjai vannak, azok bizonyára használnak határidőnaplót. Nos, a bemutatásra kerülő program pontosan ezeknek a feladatoknak a számítógépes ellátására készült. Tartalmazza mindazokat a funkciókat, melyekre a napi munka során szükségünk lehet. Mindössze egy Amigára van szükségünk, hogy ne kelljen egy határidőnaplóba firkálni a dolgainkat.
Calendar
A kellemes grafikai környezetű program első opciója a Calendar. Mindössze annyi lehetőségünk van, hogy megtekinthetjük a hónapok naptári beosztását, illetve megállapíthatjuk, hogy milyen napra esik a keresett dátum. Ha rákattintunk a napra, akkor máris a következő funkcióban találhatjuk magunkat, mely a Diary névre hallgat.
Diary
Ez tartalmazza a tulajdonképpeni határidőnaplót. Az egyes napokhoz utalásokat, megjegyzéseket írhatunk. Hasznos szolgáltatása a programnak az, hogy egy időszakra, vagy mondjuk egy hét azonos napjára is írhatunk be információt. Minden egyes tételnél meghatározhatjuk, hogy milyen jellegű figyelmeztetést kérünk az adott napon. Mivel konkrét időpontot is be lehet állítani, így az Amigát hivatásszerűen használók még jobban ki tudják használni ezt a funkciót. A legnagyobb buli mégis a Diary részben a külső extension-ok betöltése a naplóba. Ezekből az Extensionokból a programhoz mellékelnek egypárat, de mi is készíthetünk magunknak ilyen kiegészítést. A sportot kedvelőknek szóló extension például majd minden napra megjelenít egy hírek sporteseményt. A Diary kijelzését természetesen a kedvünk szerint alakíthatjuk, akár egy nap is elfoglalhat egy teljes lapot az elektronikus noteszünkben.
Task
A Task szerepe hasonló a Diary-hoz, azonban olyan elintéznivalókat jegyezhetünk fel benne, melyek nem kötődnek egyik naphoz sem. Mindegyik tételnél beállíthatunk egy prioritást is. A gép automatikusan sorba rendezi fontosság szerint a dolgainkat (csak arra vigyázzunk, hogy nehogy több hónapig halogassunk egy alacsonyabb prioritású dolgot).
Addresses
Szükségünk lesz természetesen egy mindenre kiterjedő telefon regiszterre is, melyben tárolhatjuk ismerőseink, barátaink vagy akár üzletfeleink elérhetőségét. Mindenféle adatot megadhatunk itt a partnerünkről, sőt ami igazán meglepő volt, a programozók még arra is felkészültek, hogy E-mail címet is bevihessünk (a GSM számról már nem is beszélve).
Suplements
Az utolsó menüpontot tulajdonképpen egy jegyzetfüzetnek is használhatjuk, bár igazi funkciója inkább egy szótárra hasonlít. Különböző témakörök szerint találhatunk a program mellett kiegészítéseket, de mi is kreálhatunk ilyeneket. mindegyik kiegészítés egy témakört takar, melyben valamennyire mindent megtalálunk az adott témával kapcsolatban. Egy hasznos példát említve kapunk a programhoz a számítógépes rövidítésekről is egy szótárt.
A fentebb felsoroltakon kívül persze van még egy rakat hasznos dolog a programban, melyekre igazából akkor fogunk rájönni, amikor használni kezdjük. Fontos tudni, hogy bármikor kereshetünk a bevitt állományokban tetszés szerint, illetve természetesen egyik részből is elérhetjük a másik fő csoport adatait.
Hasznos kis programnak nézett ki a Digita Organizer II és nem is csalódtam benne. Egyedüli hátránya csupán csak az lehet, hogy a hobby számítógépesek valószínűleg csak poénból használják ilyen célra gépüket.
BearTM