Mostani ismerkedésünkben a DSi kamerájába fogunk beletekinteni. A funkció már bizonyos szintű ismereteket igényel, azonban ezeket könnyű elsajátítani, hála a jól felépített segédprogramoknak.
A képek készítésének első lépéseként a rendszermenüben kattintsunk a DSi Camera menüpontra. A megjelenő képernyőn felül a naptárat alul pedig a további lehetőségeket láthatjuk. Választanunk kell, hogy a gép belső memóriájában tárolt képeket nézegetjük (ide készítünk újakat), vagy pedig az opcionálisan belehelyezhető SD kártyával tesszük ugyanezt. Ezt a System/SD Card ikonok kiválasztásával váltogathatjuk. Mindkét esetben láthatjuk a rögzíthető képek számát (Camera ikon), illetve a már rögzítettek számat (Album ikon).
Készítsünk hát új képeket, bökjünk rá a Camera ikonra. A megjelnő képen a belső kamera képet láthatjuk, méghozzá normal módban. A kép készítéséhez mindössze rá kell kattintanunk a Start gombra, majd Capture gombra. Ilyenkor a kép automatikusan elmentődik az albumba. Képkészítés előtt a Switch gombbal válthatunk a külső kamerára, ugyanez a hatása az X gombnak is.
A normal módon kívül seregnyi már lehetőség is a rendelkezésünkre áll a kicsit extrább képkészítésre (az alsó kijelző tetején láthatjuk a mód ikonokat, melyek között jobbra-balra tudunk mozogni):
– Distortion – az érintőképernyőn kedvünkre torzíthatjuk a képet felvétel előtt, ha nagyon túllőnénk a célon, akkor a Restore gomb eltünteti a változásokat.
– Graffiti – kedvünkre dekorálhatjuk a képet, a ceruza ikon különféle eszközöket, a radír törlő módokat, a következő ikon pedig mintákat rejt. A Clear törli a bűvészkedésünket.
– Colour – kiszínezhetjük az alapban fekete-fehér képet, méghozzá egy érdekes módszerrel, a kép különféle részleteire kattintva az adott szín megjelenik a képen.
– Colourpad – ugyanaz mint az előző, csak ellenkező előjellel, eltüntethetjük a színeket.
– Mirror – látványos tükröző effekteket építhetünk a képbe, méghozzá több fajta prizma módszerrel.
– Mischief – a kamera látószögében lévő arcra aggathatunk mókás kiegészítőket, új bajuszt, nagy szemeket, vagy éppen hatalmas malac orrot.
– Emoter – hasonlóképpen az arccal manipulál ez a menüpont, különféle érzelmi jellemzők alapján módosíthatjuk a készülő képet.
– Merge – két különféle arcot tud összemosni a gép, méghozzá igen látványos módon.
– Resemblance – az első és hátsó kamerában látszódó arc közti különbségeket mutatja meg a program.
– Frame – képünket keretbe foglalhatjuk, sőt új keretet is készíthetünk már rögzített vagy bevitt képek segítségével.
Visszatérve a Camera főmenüjébe, ugorjunk be az elkészült képek közé az Album menüponttal. Itt szépen láncra fűzve láthatjuk a képeinket. A keresés megkönnyíti, hogy egyrészt láthatjuk a készítés dátumát, másrészt háromfajta jelzést rakhatunk a képekre (csillag, lóhere, szív), ezek szerint is kereshetünk a későbbiekben, megtekinthetjük csak a kijelölt képket. Az Edit funkcióval az előképnél már megismert effekteket rakhatjuk a már elkészült képre is, a Delete pedig véglegesen eltünteti a felesleges képeket. Kérhetünk itt Slideshow-t is, ennek részleteit paraméterezhetjük is. Egy adott képre kattintva egyébként van lehetőségünk nagyítani is, ezt meglepően jó minőségben végzi el a gép.
Ismét visszatérve a Camera főmenüjébe a Calendar ikonra kattintva lehívhatjuk a fent csücsülő naptárat, itt napokra bontva láthatjuk elkészített képeinket. Minden képhez feljegyzést írhatunk, ha esetleg van valami fontos dolog az adott képpel kapcsolatban. A főmenü utolsó pontja az Options, itt másolgathatjuk képeinket a belső memória és az SD kártya között, vagy küldhetjük át egy másik gépre. A Delete ponttal óvatosan bánjunk, ez letörli az összes eddig elkészített képet.
Elmondhatjuk, hogy a kamera és a hozzá tartozó programok profi módon sikerültek, a mindennapi használaton túl is sok érdekességet rejtenek, a DSi felhasználói nagyon egyedi módon használhatják a gép ezen remek szolgáltatatását.