A BBC One élő műsorában angol izraelita, muszlim és keresztény vezetők ostorozták az Infiniy Ward sokakat megosztó játékát. A botrány tovább dagad, az erőszak és videojátékok témája újabb hátszelet kapott.
A BBC One reggeli The Big Questions című TV műsorában az egyik kérdés az volt, hogy vajon az erőszakos videojátékok ártanak-e a társadalomnak? A meghívott muszlim, keresztény és zsidó vallású közösségek vezetői rögtön lecsaptak a Modern Warfare 2-re, azon belül is a repülőteres-beépülős jelenetre. Lássuk a véleményeket:
A Brit Muszlim Fórum vezetője Fazan Mohammed a következőket mondta:
“Ezt nem lehet a TV nézéshez vagy a könyvolvasáshoz hasonlítani. Ez annál sokkal intenzívebb élmény. […] Sokan azt mondják ez csak egyfajta sport – ez csak szórakozás. […] De ez nem mentség!”
Hulme visszavonult püspöke, Stephen Lowe atya – aki saját bevallása szeint nagy WoW rajongó – így vélekedett:
“Egy terroristát alakítasz, iszonyatos hidegvérrel ölsz embereket halomra: ha ez neked szórakozás, akkor beteg vagy. Ezt a jelenetet ki kell venni! […] Amikor fiatal voltam, a társadalom a horror képregények miatt aggódott, hogy megszennyezi a fiatalok agyát és agresszívá teszik őket. Ez viszont teljesen különbözik attól; itt felvesszük egy terrorista szerepét, pontosan úgy, ahogy a hírekben, a TV-ben is látjuk. Ez abszolút más. Azt sugallja, hogy ‘Ez jó’, pedig nem az!”
Más megkérdezettek jobb és eredményesebb szabályozást akarnak, volt akit egyenesen sírásra késztetett az ominózus jelenet.
“Görcsöt éreztem a gyomromban és sokkot kaptam. Az emberek sikítanak, mindenhol csak vért látni. Egyszerűen borzalmas. Ott ültem a 15 éves fiammal, és ő eltakarta a szemét” – mesélte Jennifer Trent-Hughes.
Persze voltak, akik megvédték a játékot, például James Binns, a Future Publishing’s szakértője azt mondta “Úgy kell ezt nézni, mint egy filmet, mint a TV-t, vagy egy könyvet. Vannak mozik, könyvek és TV-műsorok gyerekeknek és vannak felnőtteknek. Ez pedig egy felnőtteknek szóló darab. Vagy mindent csak gyerekeknek készítünk, vagy pedig megtesszük a megfelelő lépéseket annak érdekében, hogy megvédjük gyermekeinket ezektől a felnőtt tartalmaktól.”
Valószínű, hogy ez még csak a kezdet, és még sok ilyen hírről fogunk hallani, de tudjuk már régóta: a negatív reklám is reklám.