Idősebb korosztály tagjai, emberek, akik szeretitek a ‘70-es évek dögösebb zenéit, figyelem!
Megjelent a legújabb Super Nintendo program, mely meglepően jól dolgozza fel az olyan szuper csapatok, minta Deep Purple vagy a Black Sabbath zenéit.
Különös módon minden szám egy téma köré épül, zeneileg egy stílust képvisel, s kellemes aláfestésül szolgálhatna akár egy autóversenyhez is. Mit nem mondasz?!
Ez nem is zenelejátszó? Na jó, nekem is feltűnt már, hogy minek egy rock történeti áttekintésbe az a rengeteg körbe körbe rohangáló kisautó, na de ki az aki nem hajlandó ilyen csekélységeken túltenni magát?
Tréfát félretéve (bár a zenék tényleg meglepően jók), a Battle Cars mellett egy másik autóverseny is birtokunkba került ebben a hónapban.
Ez a keresztségben a Rock ’n’ Roll Racing nevet kapta, s szülei a Silicon and Synapse Incorporated kötelékében dolgoznak.
Ugye mindenkiemlékszik még a Lost Vikingsre?! Nos, lassan megszokhatjuk, hogy a szilikon és a szinapszis egy olyan cég, melyre érdemes odafigyelni.
Lássuk, mit újat ajánl nekünk a Rock ’n’ Roll Racing!
Ugye autóversenyt sokféleképpen lehet csinálni. Vehetjük komolyra a figurát és írhatunk szimulátort, mely azonban mindenképp egy gyors gépet s komolyabb felkészülést igényel az igazán élvezetes játékhoz. Ez nem az.
Autóversenyt lehet felülnézetből is játszani, esetenként meglepően kisméretű játékautókkal száguldozva egy óriási pályán körbe-körbe, koptatni a gumikat, kiállni a depóba cseréért és benzinért (az igazán valósághű szimulátorban a hockenheimi pályán a kapkodó kiszolgálószemélyzet egy adag üzemanyaggal még a kocsit is felgyújthatja). Ez még mindig nem az.
Egy harmadik elterjedt típusban pedig megmarad a kívülről nézett játék, melyben az autók kicsit nagyobbacskák, de a látvány színvonalát emelendő 3 dimenzióban látszanak. Ez az.
Hmmm, de ki szeret azon az unalmas pályán körözni, s az ellenfelekkel is csak gond van. Vagy arcátlanul mindig megelőzik az embert, vagy ha nagy nehezen utólérjük őket, akkor bevágnak elénk, nincs ebben semmi szórakoztató.
Mennyivel másabb utólérni, majd valami gigantikus zappoágyúból jól kipufogón lőni őket! Ez az igazi öröm!
Aki még soha nem telepített aknákat a versenypályára, nem is élt még igazán! Szögek, olajfolt, lézerágyú, tüzérségi aknavető! Na ezen utóbbi eszközök egyike sincs a játékban…
Viszont a többi igaz!
Két hatalmas baj van ezekkel a fegyverekkel. Az első, kisebbik az az, hogy fogynak, s bizony a felhasznált darabok helyett újat kell vásárolni. Ez nem is olyan olcsó mulatság, figyelembe véve, hogy a játékban egyedüli bevételünk a versenyek dobogós helyeiért kapott pénzdíj.
Egy versenyben négyen indulnak, tehát ha nem vagyunk teljesen laikusok a témához, nem muszáj utolsónak lenni. Ahhoz, hogy a játékot a következő divízióban, netán egy másik bolygón folytassuk, össze kell gyűjteni a tovább lépéshez szükséges pontszámot. Pontokat a pénzhez hasonlóan kaphatunk.
A második, nagyobbik hátrány az, hogy az ellenfél is fel van fegyverezve, s a második bolygótól kezdve már nem takarékoskodik a lőszerrel.
Amennyiben kocsink felrobban, semmi gond, némi időveszteség után folytathatjuk a versenyt. Apropó, a pályákról nem tanácsos leugrani.
Nos, már csak a rövid értékelés van hátra: a grafika és a játszhatóság jó, az irányítást viszonylag hamar meg lehet tanulni.
A játék kezdete könnyű, de a második bolygótól már élesben megy a dolog.
A zenék és a hangeffektek kitűnően sikerültek.
Nem az a játék, amelyhez örök szerelem fog kötni, de azért nem rossz.
Purnoki