Hamarosan lézerfények világítják be az FPS és Star Wars rajongók otthonát – közeleg az idő, hogy kipróbálhassuk, milyen is Jedi lovagként tengetni galaktikus hétköznapjainkat.

Hálás dolog a cikkírónak a Star Wars univerzum történéseiről írni, hisz hosszas bevezetőt nem igényel a dolog, egyből a közepébe vághatunk. A Lucasarts-nál úgy látták, hogy a cég 1997-es akciójátéka, a Jedi Knight: Dark Forces II megérett a folytatásra. Mivel – fogalmazzunk így – voltak hiányosságai a nevezett játéknak, ezúttal a fiúk biztosra mentek: szövetkeztek az FPS-eket egyetemi szinten oktató Raven-nel (Heretic, Soldier of Fortune, Elite Force), és licenszelték az idSoft Quake III motorját, melyen a „hollós” fiúk legott alapos módosításokat hajtottak végre. A hírek szerint ez igen jót tett az amúgy is kitűnő engine-nek (amely újabban olyan játékok mélyén bizonyítja időtállóságát, mint a Wolfenstein vagy a Medal of Honor), így valódi vizuális orgazmusban lehet része a kor szellemének megfelelő rettentő vasat birtokló gémernek (bár a fejlesztők az Elite Force-hoz elegendő konfigot emlegettek, azért várjuk meg a végét, főleg mert saját bevallásuk szerint is az EF-hez képest kétszer több poligont használtak ezúttal…).
Főhősünk, Kyle Katarn ismét kénytelen fegyvert ragadni, hogy jövőjét biztosítandó elrendezze múltját. Mivel a Lucasarts úgy találta, hogy az előző részben a fénykard helyett a játékosok inkább a nagy távolságról is hatásos lőfegyvereket részesítették előnyben, ezúttal a nagyobb szerepet szánnak a nyeles lézernek. A vele kezdeményezett akció előtt átkapcsolhatunk külső nézetbe (third person, hasonlóan a Raven Heretic II-jéhez), hogy jobban kontrollálhassuk az eseményeket. Kézifegyverünk ráadásul svájci bicskaként számtalan feladat megoldását is segíti (lásd: Episode 1, ajtónyitás). Maga az adok-kapok – köszönhetően a teljes, akrobatikus mozgássorokat is tartalmazó motion caption-nek – rendkívül moziszerűnek és élvezetesnek ígérkezik, ráadásul megfelelő alrendszer segédkezik az ütések és vágások pontos helyének lekezeléséről – magyarán, ha valakinek a vállát vertikális irányban megkínáljuk, annak biza leesik a karja. Kyle a játék folyamán kijárja a személyre szabott Jedi-képzőt, így lassan elsajátítva az Erőt, egyre több trükköt vethet majd be. Ez nemcsak kardforgatásában fog meglátszani, hanem a különféle hókuszpókuszokban is – összezavarhatja ellenfele elméjét, magához húzhatja őt egy gyors vágásra, ládákat tolhat az útjába, és „megreptetheti” a fénykardot bumeráng módjára, sőt segítségével akár a felé tartó energialövedékeket is elháríthatja, melyeket magasabb szintre jutva akár vissza is irányíthat a „feladónak”. (Hősünk egyelőre a jó és a rossz oldal között ingadozik, ezért széles körben válogathat az Erő lehetőségei közül. Multiplayer módban aztán választhatunk: Jedik, vagy Dark Jedik akarunk-e lenni – vagy esetleg a semleges oldalra állunk.) A lőfegyverek közül néhány az előző részből köszön vissza, kiegészítve alternatív tüzelési móddal, és persze lesznek új „barátaink” is, melyeket nemcsak a jól ismert figurákon próbálhatunk majd ki, mivel Lucasék néhány új, meglepetésnek szánt ellent is bevetnek ellenünk. És mivel a fejlesztők a JK és a JO közötti különbségként a fénykard-párbaj és a grafika mellett a továbbfejlesztett AI-t emelték ki, biztosak lehetünk benne, hogy igen sűrű akciókban lehet majd részünk. És ha már a karaktereknél tartunk: a játékban maga Luke Skywalker is felbukkan majd, bár nem a jó öreg Mark Hamill hangján szólal meg, de talán ezt ezúttal elnézzük…
Mint kiderült, a Quake III motorban hihetetlen erőtartalékok lapulnak, így aztán, ahogy az eddig megjelent screenshotokból is kiderült, igazán gyönyörű látványban lesz részünk – tükröződő felületek, nagyfelbontású textúrák, speciális fények, valósághű eső, havazás és üvegtörés. Mindeme külsőségek mellé az akcióhoz illeszkedő, dinamikus zenét ígérnek a fejlesztők, mely természetesen vagy az eredeti John Williams-féle filmzene lesz, vagy újabb, Williams témáin alapuló kompozíció, hogy még jobban kidomborodjon a „movie feeling” – és persze ezt szolgálja a rengeteg előre renderelt és játék közbeni mozi is. Kalandjaink során nyolc különféle – meglehetősen összetett – helyszínt fedezhetünk fel, köztük a szexi Cloud Cityt, azaz a Felhővárost, a Yavin 4-en található Jedi Akadémiát, Nar Shaddaa-t, a csempészbolygót, és néhány még sosem látott helyet – és persze jó pár rejtett, titkos pálya is várja majd a nem csak előrerohanni, hanem gondolkodni és körülnézni is hajlandó játékost.
A többjátékos üzemmódban kooperatív játéklehetőség nem lesz, de a hagyományos módok igen (DM, TDM, TCTF) – max. nyolc játékos számára. Természetesen a játékban felbukkanó legtöbb karakter bőrébe bebújhatunk, és jó hír, hogy megválaszthatjuk majd fénykardunk nyalábjának színét – és mivel lesz olyan DM mód is, ahol csak eme hűséges kézifegyvert használhatjuk, biztosnak látszik, hogy a neten igazán látványos és egyedi csatákat vívhatunk majd egymással, így otthon egy pirosra vagy neonkékre mázolt seprűnyéllel 😉 már el lehet kezdeni az edzéseket a potenciális Darth Maul és Obi Van jelölteknek, hogy felkészültek legyenek a tervezett idén márciusi megjelenésre. Az Erő legyen velük!