A Nintendo mindig is híres volt arról, hogy nem csak a „játszó” nagyközönségnek szánja termékeit, melyek innovációjához nem is férhet kétség. Nos, a Wii Fit erre tett rá egy lapáttal, a megjelenése óta eltelt időben folyamatosan a sikerlisták élén található a kiegészítő. Cikksorozatunk az edzeni kívánó nagyérdeműnek szól, végigtekintjük a lehetőségeket és természetesen tippeket is adunk a kiegészítő használatához.
1, Bontsuk a dobozt, csak sportosan
A Wii Fit megérkezésekor van pár teendőnk, kezdjük is rögtön ezekkel. Az elemek behelyezése után a hangolnunk kell az eszközt a Wii-vel. Ha feltételezzünk, hogy a Wii már üzemkész akkor mindössze annyira van szükségünk, hogy a Wii-n és a Balance Board-on a szinkronizációs gombot nyomjuk meg. A párosítás hamar létrejön, innentől már használható az új edzőtársunk.
Ha első alkalommal kerülünk az edzés közelébe, akkor be kell állítanunk a személyes paramétereinket, melyeket akár password-del le is védhetünk ha úgy kívánjuk. A gép bekéri a korunkat, magasságunkat és választhatunk magunknak egy virtuális figurát is. Ezeket mind megváltoztathatjuk a későbbiekben, ha netalántán más telepszik rá az eszközre, akkor az úgyis sikítozni fog, hiszen az eltérő súlyt érzékelni fogja. Meg kell határozni a személyes célkitűzésünket, mely leginkább a súly csökkentésére fog vonatkozni. Ehhez kell kapcsolnunk egy időintervallumot is, erre az időszakra fogja a gép előállítani az edzésprogramot, ha éppenséggel ezt szeretnénk. Természetesen mindezek mellett egyénileg is kalandozhatunk a lemezhez tartozó szoftver lehetőségei között, sőt mint ahogy azt a későbbiekben látni fogjuk még apró mini játékokat is kapunk, melyek önmagukban is remek időtöltésnek bizonyulhatnak.
Mindezek után a főmenüben találjuk magunkat ahol is vezérelhetjük az egész fitt stratégiánkat. Ahogy előrehaladunk majd az időben a Graph menüpont kapja majd a legfőbb szerepet, itt ellenőrizhetjük le, hogy az előre megtervezett edzéstervet hogyan teljesítettük. Itt látványos formában kerül elénk a teljesítmény, több fajta szűrés és csoportosítás is a rendelkezésünkre áll a tevékenységünk megítélésére. Mindezek mellett egy halomnyi beállítási lehetőség kapott itt helyet, ezeket összefoglalóan a User Settings menüpontban találhatjuk meg.
A beállítási procedúra fontos része a Body Test, itt méri fel a gép testünk állapotát, reakcióidőnket, egyensúlyérzékünket és még egy csomó más dolgot. A teszt fontos, hiszen ez alapján fog majd elkészülni a személyes edzésterv, mintha csak egy személyi edzőnk lenne. A teszt már előzetesen is érdekes eredményeket produkál, hiszen mindezek alapján a szoftver közli, hogy a beírt életkorunk alapján, hogy szerinte a testünk állapota ennek megfelelő, vagy éppenséggel rosszabb. Fontos tudni, hogy 3kg-ig hagyja szó nélkül az eszköz a hirtelen súlygyarapodásunkat, vagy éppenséggel csökkenésünket, célszerű mindig ugyanabban a felszerelésben nekiállni edzeni, becsaphatjuk magunkat egy könnyebb öltözékkel, de ennek nem sok értelme van.
Ha minden kész, akkor jöhet a training, ebbe fogunk belevágni a következő alkalommal.