Az előző részben a játékról magáról, és két sportágról ejtettem szót, most pedig következzék a maradék tíz sport bemutatása. Füleket hegyezni, szemeket élezni!
A Wii Sports Resort taglalásának második epizódjához érkeztünk, amely értelemszerűen ott veszi fel a folytatást, ahol azt az első elejtette, summa summarum: a sportok bemutatásánál.
Két Wii sportággal, azaz a kardozással, és a szörfözéssel már megismerkedtünk, azonban még bőven akad látni, olvasni, és hallani való, tehát csapjunk is a csikók közé…
Ha könnyed elfoglaltságra vágyunk egy meleg délutánon, nincs is más dolgunk, mint a frizbi menüpontot választani, ahol is eme nagyszerű tevékenységnek szentelhetjük az időt. Jobban belemenve a dolgokba: a játék lényege, hogy a Wii kontrollerének mozgatásával választhatjuk meg a megfelelő szöget, amelyből majd elhajíthatjuk a játék tárgyát képző lapos korongot. Természetesen a játékmenet nem csak ennyiből áll, ennél azért kicsit összetettebb a dolog. A frizbinket ugyanis olyan szögben, és ívben kell dobnunk, hogy a műanyagért rohanó kiskutya eltudja azt kapni. További bónuszokat kapunk érte, ha a frízbit úgy sikerül eldobnunk, hogy beérjen a képzeletbeli három körbe. A körtől kívülről befelé haladva 10, 50, és 100 pontokat zsebelhetünk be érte ha ezeken belül kapja el kis négylábú kedvencünk a korongot. Ezen kívül az első öt dobás után újabb nehezítés, avagy móka vár ránk: a következő öt körben ugyanis léggömbök jelennek meg a homok felett, így ha olyan ívben tudjuk eldobni a frízbit, kapunk a lufikért, az imént említett landolásért, valamint azért is pontot, ha a kiskutyus elkapja az eldobott játékszert. Így alakul ki a végleges pontszám, ami alapján besorolást kapunk, és megnyílik előttünk az eddig zárolva levő második frízbi mód is, amely (üljön le mindenki, ha kedves az élete) egy frízbi golf minijáték! Ebben a részben messziről haladva kell eldobnunk a korongot minél messzebbre, és minél közelebb a “lyukként” aposztrofált, s már említett hármas körű pontozórendszerhez. Három frízbit is választhatunk, amelyek asszerint vannak csoportosítva, hogy milyen messze tudjuk őket eldobni.
Haladási sorrendben meg is érkeztünk a személy szerinti második kedvencemhez, az íjászathoz. Ha létezik jópofa és precízen kidolgozott része a Wii Sports Resort-nak, akkor az íjászat személyében mindenki rálelt, s az okai is kézenfekvőek. Bár ebben a sportágban egy játékmód van csak (maga az lövölde), azonban nem szabad elfelejtenünk, hogy ez felér még két másikkal is. Belépve a módba természetesen kapunk kezdésképp egy tutorialt, ami elmaradhatatlan a kezdők, és azok számára, akik nem tudják elképzelni, hogy is működhet Wii-n az íjászat mesterség. A rövid bemelegítés után bedobnak minket a sűrűjébe, amely a következő módon történik: a kontrollert tartva nyomjuk meg az A gombot. Miután ez megtörtént, a levegőben tegyük a Nunchuk-ot a kontroller mellé, nyomjuk meg az elől elterpeszkedő Z gombot, majd húzzuk felénk a Nunchuk-ot továbbra is tartva a Z gombocskát. Ezzel a mozdulattal tudjuk felhúzni íjunkat. Ha sikeres volt a manőver, célozzuk be a Nunchuk-kal a tábla azon részét, amelyet elszeretnénk találni, és engedjük fel ujjunkat a Z-ről. A kívánt hatás nem marad el, íjunk szélsebesen süvít a cél felé, s ha jó volt az irányzék, eredményesen talál be. Ezt a mozdulatsort kell folyamatosan ismételgetni, de higgyétek el nekem: egy kis idő után ez már automatikusan menni fog. A célzás azonban nem ilyen egyszerű, hiszen a lövést nehezíteni fogja nehézségi szinttől függően több dolog is, mint pl.: szél, akadályok, gőzök.
Igen, jól hallottátok: ahogy haladunk előre a szinteken, előfordul hogy erős szélt jelez a rendszer (amely komolyan befolyásolhatja a lövés irányát, ilyenkor célszerű kicsit ellen irányba lőni…), vagy éppen több akadály is kerül a tábla elé, ekkor a gyors reagálású emberkék kerülnek előtérbe.
Ami ezután következik, azt Michael Jordan is megirigyelhetné, vagy legalábbis fülig elpirulhatna hiszen (ahogy az ügyesebbek már bizonyára sejtik) a kosárlabda sportága van soron! Ezen sportág részében könnyebb dolgunk van, mint egyébként: időre kell helyesen bedobnunk a labdát A hangsúly itt szintén a dobás ívelésén van, azonban nem a nagysága, hanem a formaisága számít inkább, tehát nem tudunk ívelni, csak apróbb irányváltásokat eszközölni. Ezt kell megismételnünk ötször, a hátulsó B gombbal tudjuk kivenni a labdákat, majd kissé finomított mozdulattal a kívánt helyre lökhetjük azt. Érdemes a fehér alapon kék és piros csíkos labdákat bedobni, ugyanis dupla pontot érnek. Ha már profin megy a zsákolás, a következő eleddig zárolt módban kipróbálhatjuk magunkat élesben is, egy igazi kosárlabda meccs elejiéig. Itt a felállás ugyanaz, azonban a nyilakkal váltani kell, hogy kinek passzoljuk a labdát, majd ha készen állunk a lövésre, egyszerűen célozhatunk a már begyakorolt mozdulatokkal. Abban az esetben, ha az ellenfél dobna, tudunk védekezni is, ekkor visszapattan rólunk a labda, s mi kezdünk támadásba.
Mivel a sportágak eszmecseréje igen hosszan oldható csak meg, kérlek kövessétek figyelemmel a közeljövőben kikerülő harmadik részt is, amelyben szót ejtek a többi sportról is, továbbá végleg befejeződik a Wii Sports Resort taglalása. Jó szórakozást, kellemes nyarat!